Wie ben je en wat is jouw functie bij BOOT?
Ik ben Stefan Heuvelmans, assistent winkelmanager en barista bij BOOT Koffie. Het beste van deze functie is dat ik zowel gasten mag blij maken met heerlijke koffie als meedenken achter de schermen. Denk aan roosters maken, voorraadbeheer van de winkel en aanspreekpunt zijn voor het barista team.

Na mijn werk geniet ik van mijn gezinnetje; met mijn vrouw Roos, twee zoontjes (baby van 2 maanden, boefje van 3 jaar) en onze hond Norah. Dan zijn we buiten te vinden in het bos of op de hei, het liefst met de AeroPress op zak :)

Waarom werk je met koffie?
Dat vind ik altijd een leuke vraag! Ik heb van mijn hobby mijn beroep kunnen maken. Koffie was al jarenlang mijn hobby en na 8 jaar werken in de Zorg & ICT heb ik besloten om met koffie te gaan werken. Koffie is een ontzettend mooi product en als je je meer gaat verdiepen in het hele proces van de koffieplant tot aan de koffie die je drinkt, dan gaat er echt een wereld voor je open. Het is helemaal niet zo vanzelfsprekend dat wij elke dag van onze koffie kunnen genieten, er zit een heel verhaal achter dat ene kopje. Zo valt er altijd iets nieuws te leren als het om koffie gaat.

En ICT? Dat is nu mijn hobby geworden.

Dutch AeroPress Championships - Fotografie: Abe Jonker

Wat is jouw meest memorabele moment als koffieprofessional?
Een memorabel moment was zeker het meedoen met het "Dutch AeroPress Championship". Alles draait om één specifieke koffie, deze helemaal uitpluizen en op de best mogelijke manier zetten met de AeroPress. Wat moet de maalgraad zijn? Welke watertemperatuur? Wat is het mineraalgehalte van het water? Hoeveel minuten is de koffie in contact met het water? Etc.

Het evenement is heel informeel en eigenlijk gewoon een feestje voor alle koffie-nerds. Dat familie, vrienden en collega's je komen aanmoedigen maakt het helemaal af! Dit jaar hoop ik weer mee te mogen doen en verder te komen dan de halve finale.

Wat is naar jouw mening een koffie die iedereen zou moeten proberen?
Als koffieliefhebber ben ik bewust bezig met hoeveel cafeïne ik binnenkrijg. Op het werk proef ik diverse koffies, net als wijn kun je dit ook weer uitspuwen, maar ongemerkt krijg je best wat cafeïne binnen. Daarom kan ik iedereen de Colombia Kachalu Cafeïnevrij Organic aanraden, ik ken weinig decafs die zo goed zijn!

Kortom, een fruitige Limited Edition filterkoffie (met cafeïne) in de ochtend en een dubbele espresso decaf in de middag. Proost!